Bant Reklam

Bant Reklam
  • Adres:

    Mecidiyeköy mah. Atakan sokak No:14 Şişli-Mecidiyeköy / İstanbul

  • İletişim:

    Telefon: 0(212) 401 4 101
    E-Posta: info@saatciajans.com.tr

Bant Reklam

Firmaların ürün ve hizmetlerini tanıtma görevi olan reklamlar çok çeşitli kaynaklarla tüketiciye ulaşmaktadır. Her bir kaynağın satın alma kararını verecek olan tüketicideki etkisi farklıdır. Satın alma davranışını etkileyen reklam kaynaklarını önem sırasına göre sıraladığımızda televizyon liste başında yer alır. İnternetin etkisinin artmasına karşın her türlü gelir grubunu ekran başına toplayan televizyon geniş kitlelere ulaşma anlamında en etkili mecradır. Buradan hareketle televizyonun gücünü doğru kullanmak önemlidir.

Bant Reklamda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Reklamlar sessiz olmalıdır. Yayınlandıkları programın akışını bozmaması gerekir.

Bant reklamın uzunluğu standarttır. Sekiz saniye boyunca ekranda kalır.

Reklamın boyutu ekran yüksekliğinin yüzde yirmisinden fazla olmamalıdır.

Bant dışına taşan herhangi bir öğe olmamalıdır.

Verilmek istenen mesaj olabildiğince kısa ve net olarak verilmelidir. Amaç akılda kalmak olduğundan seçilen logo, animasyon veya slogan titizlikle belirlenmelidir.

Hedef kitlenin doğru belirlenmesi gerekir. Zira bant reklamın belirlenen hedef kitlenin ekranda olduğu zaman diliminde yayınlanması etkisini arttırır. Örnek vermek gerekirse daha çok erkeklere yönelik bir ürün ya da hizmet tanıtılmak isteniyorsa maç sırasında bant reklam yayınlamak oldukça akılcı olacaktır. Eğer hedef kitleniz ev hanımları ise gündüz kuşağında yayınlanan bir sabah programında bant reklamın gösterilmesi mantıklı bir seçim olur.